Kineziotaping

Kineziotaping je velice vyhledávaná technika, která se používá v regeneraci i rehabilitaci. Zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového systému. Dnešní sportovní svět se bez kineziotapingu prakticky již neobejde. 

V dnešní době se můžete setkat s termíny jako kineziotaping, tejpování, páskování, taping, kinesiotejping, zatejpovat, otejpovat apod. Ve všech případech to znamená metodu, která v soušasnosti pomáhá většinou sportovcům. K aplikaci se používají bavlněné pružné pásky, které se přikládají na bolestivý sval, napínají pokožku, zmírňují citlivost vůči bolesti a zvyšují lymfatický odtok a přítok. Pro klienta je tejp díky své pružnosti pohodlný po celou dobu aplikace.

Kineziotejpy jsou elastické pásky ze 100% bavlny, které jsou opatřeny pryskyřicovým lepidlem. Pásky jsou hypoalergenní, dobře odvádějí vlhkost, jsou prodyšné, dobře přilnavé a umožňují pohyb. Mají vlastnosti blížící se kůži - prodyšnost, roztažnost, díky čemuž jsou velmi dobře snášeny.
 

Jak tejpování vlastně funguje?

V první řadě, musíme tejp aplikovat na čistou, odmaštěnou, oholenou a suchou pokožku. Postup je takový, že tejpovací pásku lepíme vždy na protažený pohybový segment (například koleno, ruku apod.), tím dochází k napínání měkkých tkání a kůže. Poté co vrátíme pohybový segment do původní polohy, smrští se i tejp, tudíž můžeme pozorovat "zvrásnění" tejpu, což je jeden ze základních jevů správné aplikace. Toto zvrásnění, způsobí nadzvednutí kůže, podkoží, vazivového obalu svalu a další. Což nám zvětší prostor, mezi těmito vrstvami a svalem. Zvětšením tohoto prostoru docílíme snížení tlaku lymfatické a krevní cirkulace, také docílíme řady různých elektrochemických změn a snížení tlaku na receptory - v důsledku toho pacient pociťuje citelné snížení bolesti. Při aplikaci je nežádoucí aby se tejp přelepoval nebo abyste se dotýkali lepidla tejpu.

Jak může tejpovací páska pomoci?

• Snižuje otok

• Zmírňuje či zcela odstraňuje bolest

• Podporuje hojení

• Stabilizuje klouby

• Podporuje vazy a svaly

• Řeší lymfedém

• Řeší akutní jizvy a mnoho dalšího

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode