Klasické masáže

  

Masáž má blahodárný účinek na lidské tělo a mysl. Provádím ji pomocí čistých přírodních olejů Saloos a Karel Hadek.

Masáž je uměním i řečí doteku.

Přednosti masáže:

·                                Vhodná jako prevence před onemocněními

·                                Odbourává stres, uvolňuje psychické napětí

·                                Uvolňuje ztuhlou šíji, ramena, záda, končetiny

·                                Podporuje detoxikaci organismu

·                                Navozuje příjemné uvolnění těla


Masáží zvýšíme teplotu těla a umožníme mu podpořit procesy, které uvolňují, čistí, léčí.

·                                Kůže tvoří povrch organismu a je kontaktním místem, kterým tělo reaguje a přijímá podněty z prostředí. Masáží prokrvíme kůži a tím umožníme detoxikaci těla. Pomocí olejů ji zároveň ošetříme

·                                Svalstvo je důležitou součástí pohybového aparátu. Pravidelnou masáží dochází k lepšímu prokrvení šlach a svalů. Masáž snižuje možnost výskytu bolestivých zatvrdlin a vzniklé pomáhá odstranit

·                                Klouby masáží zrychlíme krevní oběh a tím aktivujeme schopnost těla vyplavit škodlivé látky, které se v kloubech usazují a způsobují bolestivá onemocnění

·                                Mízní systém odvádí z těla odpadní látky a škodliviny. Krevní oběh díky srdci funguje nezávisle na člověku. Masáží a pohybem napomáháme mízní systém aktivovat a tím dochází ke snadnějšímu odplavení škodlivých a odpadních látek


Masáž šíje a zad pomáhá uvolnit páteř. Z ní vychází nervová vlákna do celého těla. Kvalitní masáž zad může odblokovat bolesti v různých částech těla. Šíje bývá místem častého výskytu různých zatvrdlin způsobených sedavým zaměstnáním nebo stresem. Masáž šíji uvolňuje.

Masáž rukou přináší úlevu a zvyšuje pohyblivost prstů, rukou i paží. Ruce jsou téměř nepřetržitě v pohybu a dochází zde k silnému namáhání kloubů a svalů, proto si zaslouží péči a relaxaci.

Při péči o tělo zapomínáme na nohy, které nás nesou a fungují jako osobní dopravní prostředek. I ony si zaslouží naši pozornost. Masáž nohou přispívá k uvolnění napětí svalstva, rozproudí lymfu a pomáhá od otoků nohou.

Masáž břicha aktivuje vnitřní orgány, zlepšuje jejich funkci a upravuje trávení přirozenou cestou.

Masáž hýždí uvolňuje svalstvo kolem kyčelních kloubů. Ty jsou zatěžovány jak fyzickou prací, tak sedavým zaměstnáním. Uvedená masáž aktivuje schopnost vyplavit škodlivé látky, které se v kloubech usazují.

Masáží hrudníku dochází k uvolnění mezižeberních svalů a tím k usnadnění dýchání, což má pozitivní vliv na jeho prohloubení. Kvalitnější dýchání pak zlepšuje psychiku člověka.

 

Masáže velmi kladně působí na celkový fyzický, fyziologický i duševní stav lidského organismu, zejména zlepšují podmínky pro svalovou a kloubní činnost. Vhodně zvolená a citlivá masáž má příznivý účinek taktéž při regenaraci po nemoci či úrazu.

Masáže působí bezprostředně především na povrch těla. Účinkem masérských hmatů dochází k překrvení a tím začervenání až zarudnutí kůže, čímž se podstatně zvyšuje výživa kožních buněk a zlepšuje se jejich činnost. Masáž má dobrý vliv i na klouby, zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti. U lidí s nedostatkem pohybu je kloubní pohyblivost zmenšena. Uplatněním masérských hmatů na pohybově zanedbané klouby lze přispět k urychlenému vstřebání všech přebytečných látek, které jsou často příčinami zvýšené únavy, ale i obtíží a bolestí. Klouby se uvolňují a rozsah kloubní pohyblivosti se tím zvětšuje.

Masáže rovněž působní na celkové zlepšení krevního a mízního oběhu. Usnadňují tak odtok škodlivých látek, které vznikají ve svalech po tělesné námaze a tím urychlují odstraňování pocitů únavy. Je známo, že působením masáží na povrch těla lze příznivě působit i na vnitřní orgány. Masáže mají kladný vliv i na nervovou soustavu. Mírná, pomalá a lehká masáž uklidňuje, masáž silnější, rychlá, s nepravidelným tempem, vydatnější intenzitou a prováděná všemi směry působí naopak dráždivě.

Přestože jsou masáže obecně organismem dobře vnímány, mohou se v některých specifických situacích vyskytnout komplikace. K těmto kontraindikacím dochází především:

  • ihned po vydatném jídle (v tomto případě s masáží počkat minimálně 2 hodiny),
  • po nadměrné tělesné námaze a vyčerpání
  • při infekční chorobě,
  • při zvýšené teplotě nebo horečce,
  • při nádorovém onemocnění 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode