REIKI

 

Reiki je dar pro lidstvo a dar všemu živému, je tou nevyčerpatelnou životní silou

Zjednodušeně konstatujme, že funkce všech orgánů a život člověka závisí na palivu - životní energii v nás. Tuto si můžeme opatřit sami pomocí potravy, správného dýchání a zdravého životního stylu. Ovšem v dnešní době máme nekvalitní potravu, špatné ovzduší a o zdravém životním stylu nemůže být u většiny z nás ani řeč. Máme-li životní energie nedostatek nebo čerpáme energii nekvalitní nebo negativní, orgány strádají, vypovídají funkci a dochází k poškození organismu. Máme několik možností, jak doplnit potřebnou energii do organismu nebo jak z něj vyloučit energii nekvalitní nebo negativní, případně jak probudit přirozené léčebné síly organismu. Můžeme zdravěji jíst, přestěhovat se do lepšího ovzduší, můžeme změnit styl života a více sportovat, můžeme zajít k lékaři nebo využít dostupných alternativních postupů a můžeme také pomoci sobě nebo i druhým použitím REIKI.

REIKI

  • je přírodní léčba
  • je umění jemného přikládání rukou
  • zbavuje tělo škodlivin
  • povzbuzuje a uvolňuje blokády
  • harmonizuje energetické proudy v těle
  • proudí vždy tam, kde je jí nejvíce potřeba
  • lze posílat na libovolné vzdálenosti
  • lze posílat do minulosti i do budoucnosti

 

Lidské tělo ovlivňuje energetické pole. Pokud je toto pole poškozeno, tělo se tomu musí přizpůsobit. Tím vzniká nemoc. Reiki léčitel prostřednictvím rukou do poškozeného energetického těla dodává znovu energii. Tělo pacienta tuto energii použije k uzdravení. Postupně se tak nemoc nebo zraněné části těla hojí.

Při předávání reiki se dá údajně změřit značná pulsace biomagnetického pole, protože se pulsy pohybují v podobných frekvencích jako mozkové vlny (0,3 - 30 Hz). Nezávislý výzkum doktorů Roberta Beckera a Johna Zimmermana se zabýval tím, co se děje při praktikování reiki. Vědci zjistili, že nejenže křivka mozkové aktivity předávajícího a přijímajícího se synchronizují ve stavu alfa, ale že se jejich puls sjednotil s magnetickým polem země, známým jako "Schumanova rezonance". Během předávání reiki je prý biomagnetické pole předávajícího 1000krát větší než za normálních okolností.

Energie reiki proudí sama do nejvíce poškozených míst. Tedy tam, kde je jí momentálně nejméně. Je to podobné jako voda. Ta také teče do nejnižšího místa.

Pro mnohé znamená reiki okamžitou úlevu. Uvolňuje, zmírňuje bolest, urychluje léčebný proces, přináší relaxaci, harmonizuje čakry a celé energetické pole.

Ve světě je léčení pomocí reiki rozšířeno mnohem více než u nás. To se týká hlavně západní Evropy, USA, Kanady a Japonska. V těchto zemích se už reiki úspěšně zavádí do nemocnic jako podpůrná složka léčby.

 

Samotná metoda reiki nemůže ublížit příjemci ani předávajícímu a plně se zde projevují další vlastnosti inteligence reiki. Říkáme tedy, že reiki je vysoce inteligentní.

Nesmíme, ale zapomínat, že reiki léčitel není lékař! Není tedy diagnostik. Správnou diagnózu musí určit lékař.

 

 Samozřejmě, že Vám použitím reiki neslibuji "zázračné uzdravení", protože největší kus práce musí odvést sám nemocný, ale její pomocí Vám pomůžu  "nastartovat" organismus směrem k uzdravení :-)

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode